Dlaczego warto korzystać z podręcznika “Poznać przeszłość 3” wydanego przez firmę Nowa Era?

Nauczyciele chcą pomóc swoim wychowankom osiągać jak najlepsze wyniki w nauce. W zależności od przedmiotu wymaga to zapamiętywania dużej ilości informacji lub precyzji w działaniach, na przykład, podczas rozwiązywania zadań matematycznych. Historia wymaga rozumienia przyczyn i skutków różnego typu przemian społeczno-politycznych na całym świecie. Nie jest to łatwe bez odpowiedniego wsparcia pedagoga i wysokiej jakości podręcznika. Wielu specjalistów radzi “sięgnąć po książkę Poznać przeszłość 3” oferowaną przez wydawnictwo Nowa Era.

Wyjaśnienie działań znanych z historii

Analiza wydarzeń nie jest łatwa, jeżeli nie znamy realiów życia wpływających na postawy mieszkańców miast i wsi. Jest to jeszcze trudniejsze, jeśli chcemy interpretować działania polityczne, które w wielu przypadkach nie są jednoznaczne. Autorzy książki “Poznać przeszłość 3”, Jarosław Kłaczkow, Anna Łaszkiewicz i Stanisław Roszak, starają się przekazać wszystkie informacje w prosty sposób, dodatkowo uzupełniony dużą ilością ilustracji. Na wielu stronach znajdziemy zdjęcia i infografikę zwiększającą czytelność procesów politycznych lub działań społecznych.

Różne metody zapamiętywania wiadomości

Korzystając z książki “Poznać przeszłość 3” uczniowie nie muszą zapoznać się z dużą ilością tekstu jednorazowo, a nauczyciel może objaśnić wszystkie ważne kwestie na zajęciach w szkole. W każdym ważnym dziale autorzy zamieszczają podsumowanie zawierające najważniejsze informacje w skondensowany sposób. Obok proponowane są ćwiczenia do samodzielnego wykonania przez uczniów, a także dodatkowe źródła informacji. Za ich pomocą można rozszerzyć swoją wiedzę, co jest szczególnie ważne przed egzaminem maturalnym lub po podjęciu decyzji o dalszym kształceniu na studiach związanych z naukami humanistycznymi.

Atrakcyjna oferta wydawnictwa Nowa Era

Wydawnictwo Nowa Era dba również o to, aby oferowane książki można było nabyć w niskiej cenie. Z pełną ofertą można zapoznać się na stronie internetowej firmy. Warto również zapoznać się z ocenami w poszczególnych pozycji, które pozwalają wyrobić sobie zdanie na temat przydatności książek w kształceniu dzieci i młodzieży.